Historicky jedinečná konference "Mnohojazyčnost a rovná práva v EU: Role znakových jazyků v EU" dnes přivedla do hlavního jednacího sálu Evropského parlamentu zástupce neslyšících ze všech zemí Evropské unie. Na pozvání Olgy Sehnalové přijeli do Bruselu také zástupci českých organizací sluchově postižených.
Návštěvníci, mezi kterými byli představitelé „Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel“ i ředitelka kroměřížského Poradenského centra pro sluchově postižené Drahomíra Kunčarová a její zástupce Michal Loučka, absolvovali v Bruselu dvoudenní program. Během něj si mohli prohlédnout sídlo Evropského parlamentu i historické centrum města. Olga Sehnalová jim při společném setkání přiblížila, jakým způsobem pracuje Evropský parlament, a zvláště, jak jsou v něm reprezentována práva osob se zdravotním postižením.
Situaci neslyšících v různých evropských zemích a význam znakových jazyků pak zdůraznila dnešní unikátní konference v Evropském parlamentu. Sešly se na ní delegace z organizací sluchově postižených ze všech zemí Evropské unie i z patnácti neevropských zemí. Vůbec poprvé tak byla událost na půdě Evropského parlamentu tlumočena do všech 31 znakových jazyků EU, japonského znakového jazyka a všech 24 jednacích jazyků Evropského parlamentu. Řečníci, mezi nimiž nechyběla ani Olga Sehnalová jako místopředsedkyně parlamentní meziskupiny pro práva osob s postižením, pak mimo jiné upozornili na nedostatek tlumočníků znakových jazyků a problémy při oficiálním uznávání těchto jazyků.
Sociální sítě